Димянка лікарська

   Димянка лікарська є однорічним рослиною з витонченою формою квіток і листя. Найчастіше ця рослина росте вертикально до 40 см у висоту. Димянка має тонкий порожнистий соковито-трав'янистий стебло, який має ніжну, гладку і гілкуються структуру і голубуватий наліт. Листя розподілені по черзі, мають сіро-зелену забарвлення. Вони є сидячими, в нижній частині з черешками, дваждиперісторассеченние і тріждиперісторассеченние, що мають дрібні вузькі окремі сегменти. Квіти рутки дуже витончені, утворюють рихлі кисті. Відрізняються вони так само розмаїттям кольорів: від рожевих до темно-червоних забарвлень з чорно-червоною плямою у верхній частині. Період цвітіння припадає на червень-липень місяць. Вона густо росте в засмічені місцевості, покладах, садах, а так само на оброблюваних полях.



   Збір і заготівля
   Збір рутки відбувається в період її цвітіння. Збирають надземну частину рослини, в основному вертикальні пагони, тому що вони більш чистіше, ніж ті, що ростуть, прилягаючи до землі. Сушити рутки краще в пучках в затінених місцях.

   Лікувальні властивості і способи застосування

   Раніше ця рослина використовувалася тільки в народні рецепти, але на сьогоднішній день наукою було доведено, що рутки лікарської володіє цілющими речовинами, які можуть застосовуватися і в лікарських препаратах. У цьому рослині, як і в чистотілу (ще одному представнику сімейства макових) містяться речовини, які допомагають жовчним шляхам звільнятися, регулюючи відтік жовчі і знімаючи можливі при цьому спазми. Рутки рекомендують застосовувати при гострих і хронічних хворобах жовчного міхура. Вона так само усуває біль у верхній частині живота. Димянка покращує роботу травної системи, позбавляє від позивів до блювоти, нудоти і головного болю. За висновком Державної служби охорони здоров'я Німеччини були виділені основні напрямки в застосуванні рутки лікарської: спастичні недуги жовчовивідної системи, запори. Існують препарати, засновані на витяжці із цієї рослини та різноманітні чайні суміші на основі рутки та іншими лікарськими травами, такими як чистотіл, перцева м'ята, пупавка, золототисячник, полин і т.д. Можна використовувати чай рутки в чистому вигляді, без домішок.

   Димянка аптечна
   В епоху середньовіччя в травник «Сад здоров'я», авторами якого стали Діскорід і Пліній, було згадано перший опис про рутки. Незабаром і в роботах Леонарда Фукса повідомлялося про цілющу дію цієї рослини. Опис лікувальних властивостей рутки згадувалося і в записах пізнішого часу. Відомості ці були схожі з записами у вищезазначених травників. У народній медицині Димянка використовувалася при хронічних закрепах, водянках, захворюваннях жовчовивідної системи і порушення роботи печінки, подагрі, шкірних хворобах, а так само в якості кровоочисний засіб. Димянка застосовувалася і для поліпшення апетиту, а так само, як тонізуючий засіб для тих, хто страждав недокрів'ям.

    У роботах Х. Марцелла, де велися записи про вживання трав і можливих марновірствах, пов'язаних з цим, було сказано, що молоді дівчата, які носять рутки на грудях, вийдуть заміж за першого зустрічного.

   Побічні дії і протипоказання
   Не зловживайте рутки, так як в надмірність ця рослина може викликати біль у області живота. Серйозних побічних ефектів ця рослина не викликає.

   Приготування настоянок та відварів з рутки лікарської
Щоб приготувати настій, візьміть 6 грам рутки і залийте її 200 мл окропу і дайте настоятися на водяній лазні протягом 15 хвилин, потім охолодіть протягом 45 хвилин, процідіть і доведіть до початкового об'єму, викручуючи залишок. Приймається такий настій по дві столові ложки після кожного прийому їжі. Його можна використовувати так само і зовнішньо, для спринцювань.

    Для приготування відвару, візьміть 3 грами насіння рутки і залийте їх окропом і прокип'ятіть протягом 30 хвилин, а потім процідіть. Приймайте такий відвар по дві столові ложки після кожного прийому їжі (3-4 рази).

Комментариев нет:

Отправить комментарий