М'ята перцева

Переліку м'яту вивели ще в XVII столітті в Англії. Листя цієї рослини складаються з чотирьох граней. Вони можуть досягати в довжину до 7 см. Вирощують м'яту в двох основних формах: чорну, з темним червоно-фіолетовим відтінком стебла і листя, і білу, у якої світло-зелене листя і стебла. Таким чином, м'яту переліку умовних розділили, на білу і чорну. У цієї рослини є прямий стебло з нерівними зубцями. Період цвітіння перцевої м'яти припадає на липень і до вересня місяця. Квіти біля м'яти дрібні, рожево червоні.
Збір і заготівля
Збір цієї рослини здійснюється в період цвітіння. Для заготівлі та подальшого використання використовують квіти, листя і стебла.


Цілюща дія


У лікувальних цілях м'ята перцева використовується для лікування серцево-судинної системи, хвороб сечо-статевої області, дихальної, неврологічної, травної системи. Дія м'яти досить багатогранна. Вона є протизапальну, заспокійливим засобом. М'ята перцева підвищує апетит, освіжає і охолоджує організм. Яскраві смакові якості цієї рослини дуже затребувані в кулінарії. Олія з нього використовується в медикаментах, які виліковують укуси комах, опіки. М'ята застосовується і в косметології. Її олія є заспокійливим засобом для нервової системи і при головних болях.

Лікувальні властивості і застосування
Чай на основі перцевої м'яти є ефективним засобом шлунковим. Він надає сприятливу дію при нудоті, блювотних позивах і при самій блювоті. Одна чашка такого чаю, випита невеликими ковтками, моментально надає свою лікувальну дію, особливо при шлунково-кишкових хворобах, з можливим супроводом метеоризму, спазмів і стільцем з неприємним запахом. Приймають по одній чашці чаю в день. Такий чай впливає на відтік і секрецію жовчі. У людей, страждаючих жовчнокам'яної хвороби, чай засвоюється краще, ніж у тих, хто має виразки шлунка.

Перцева м'ята є складовим елементом багатьох чайних сумішей, які застосовують для лікування шлункових, кишкових захворювань, хворобах жовчного міхура і печінки. Листя м'яти використовуються і в чаях іншого призначення. Вони покращують смакові і ароматичні якості чаю, посилюючи його ефективність, тому що в препаратах, що містять ефірні олії, дубильні речовини і гіркоту, надають багатогранне дію. Така комбінація є відмінним засобом для лікування шлунково-кишкових хвороб. У неї ще додають ромашку. Якщо ефірну олію м'яти перцевої розбавити спиртом, то ми отримаємо засіб у вигляді м'ятних крапель, які можна так само придбати в будь-якому аптечному кіоску. Дія таких крапель схоже з ефектом чаю, якщо їх приймати по 15 крапель з додаванням води.

Побічну дію та протипоказання


Перцева м'ята практично нешкідлива. Треба тільки приймати до відома зазначені інструкції до медикаментів, в яких міститься це лікарська рослина. Потрібно дотримувати дозування препаратів. Протипоказання можуть бути в разі індивідуальної непереносимості. Якщо подібна реакція існує, то бажано такі препарати не використовувати в застосуванні. Не потрібно приймати настоянку і м'ятний чай в надмірність людям зі зниженим рівнем артеріального тиску. Це може викликати у них сонливість і слабкість.

Рецепти настоянок та відварів з перцевої м'яти

М'ята перцеваЗаваріть в термосі 5 грам листя м'яти на одну склянку окропу. Наполягайте їх 10-15 хвилин, а потім процідіть. Отриманий настій випивають по одній столовій ложці кожні три години при підвищеній кислотності соку шлунку, колітах, захворюваннях печінки, хворобах жовчного міхура, а так само при здутті живота, коліках в кишечнику, нудоті при можливих токсикозах під час перебігу вагітності.

Відвар з перцевої м'яти на молоці має знеболюючу дію при болях у животі. Його використовують як заспокійливого засобу нервової системи. Такий відвар застосовують при головних болях, діареї та відрижці. М'ятний відвар приймають щодня щоранку натщесерце та ввечері, перед сном. Відвар випивають в теплому вигляді, поступово, з невеликими ковтками. Спосіб приготування: 50 г м'яти вариться в 8 л води протягом 15 хвилин, а потім настоюється впродовж півгодини. Приймають відвар по одній чашці.

Комментариев нет:

Отправить комментарий