Лікарська рослина «пустирні»

Весь час нас переслідує тенденція, що імпортні дорогі лікарські препарати краще, ніж наші вітчизняні. Крім цього ми забуваємо, що крім традиційних методів лікування існує і народні способи. Не варто купувати дорогі препарати, якщо ви їх можете знайти у себе на дачі або в лісі. Матінка природа обдарувала нас безліччю цілющих трав, які набагато ефективніше діють, ніж ліки. Одним з таких вітчизняних трав є пустирник. Рослина володіє унікальними і корисними властивостями, відомий як народної, так і науковій медицині. Здавна пустирник застосовували для лікування хвороб. Трав'яниста рослина має довжину 100-150 см у висоту і володіє наступними характеристиками - прямостоячим стеблом і злегка опушені волоски. Зверху листя кропиви собачої мають трилопатеві форму, знизу п'ятилопатева. Квітки зібрані в кільцеподібні суцвіття і мають неправильну форму. Збірний плід пустирника складається з чотирьох частин, односемянних горішків. Пустирник росте на території Європи, Середньої Азії, Кавказі, Західному Сибіру. Час цвітіння - другий рік життя з червня по липень.


Збір і заготівля
З метою лікування збирається тільки верхня частина пустирника під час цвітіння. Для заготівлі необхідно правильно зрізати верхівки рослини, товщина стебла повинна мати 5 мм, довжина 40 см. Зібравши сировину, слід його висушити в тіні. Розкладіть тонким шаром на поверхні і зрідка перевертайте, що б воно не почорніло. Існують спеціальні сушарки для остаточної заготівлі трави. Місце зберігання - сухе приміщення, а термін - три роки. Якщо у вас не вистачає часу на збір і заготівлю трави пустирника, ви можете придбати її у будь-якій аптеці. До складу цілющого засобу входять алкалоїди, органічні кислоти, дубильні речовини, сапоніни, вітаміни А, Е, С, глікозиди, цукристі речовини, різноманітні мікро і макроелементи.

Лікувальні властивості і способи застосування
Пустирник впливає на організм, як валеріана і конвалія. Ось тільки ефект дії значно краще, особливо при лікуванні серцево-судинних неврозах. Настоянка на основі трави нормалізує серцевий ритм, знижує артеріальний тиск і збільшує силу серцевих скорочень. Пустирний настій надає гіпотензивну, спазмолітичну, седативну дію. Крім цього трава прекрасний засіб для стабілізації роботи травної системи і нормалізації менструального циклу.

Препарати на основі пустирника застосовують при нервозності, кардіосклерозі, безсонні, неврастенії, депресії, венососудістой дистонії, інших захворюваннях організму. Незаперечний ефект дії має при розладах шлунково-кишкового тракту, збільшення щитовидної залозі, запалення кишечника, мізерних місячних. Пустирник можна вживати у вигляді чаю для нормалізації нервової системи. Для лікування ран і опіків пустирник застосовують зовнішньо, оскільки він має сильну протизапальну і антибактеріальну дію.

Побічні дії і протипоказання
Якщо у вас брадикардія або артеріальна гіпотензія, то вживання препаратів на основі пустирника вам протипоказано.

Рецепти, настоянки і відвару на основі пустирника
Відвар на основі пустирника рекомендують пити при нервових розладах. Рецепт приготування наступний: 20 г сухого листя кропиви собачої, 10 г сухих квітів глоду, 10 г листя меліси, 15 г звіробою, 5 г валеріани заливають кип'яченою водою. Попередньо наполягають 20-30 хвилин і п'ють теплим до сну за 2 години.

Відмінним засобом для боротьби з цукровим діабетом і дистонією кровоносних судин вважають відвар на основі коренів валеріани, листя меліси, звіробою і звичайно пустирника. 2 чайної ложки всього заливають кип'яченою водою, попередньо 10-15 хвилин наполягають і вживають теплим 3 рази на день.

Чай на основі пустирника: 2 чайної ложки сушеної трави заливають кип'яченою водою і настоюють 10 хвилин. Поцедів, вживають маленькими ковтками. Дозування - 1 чашка 2-3 рази на день. Курс застосування - 2-4 тижні.

Настоянка на основі пустирника: подрібнені листя трави (20 г) заливають 100мл спирту. Попередньо 7-14 днів наполягають і застосовують по 30-40 крапель 3-4 рази протягом дня. Цей засіб допомагає при неврозах і прискореному серцебитті, моікардіопатіі, задишки, на ранніх стадіях гіпертонії.

Комментариев нет:

Отправить комментарий